Lajme

Çfarë i kishte thënë Haradinaj Ibrahim Rugovës për sulmet që ia bënte Bota Sot? (Video)

03/16/2017 22:09
nga:R A

Sonte në emisionin “Komiteti”, kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur për shkrimet që, siç thotë ai, “Bota sot”, i kishte shkruar kundër tij.

Haradinaj ka treguar raportet që ai kishte me ish-Presidentin Ibrahim Rugova para se ata të formonin koalicion qeveritar.

Ai ka folur për marrëdhëniet e ngushta me ish-Presidentit Rugova dhe për konsultimet që kishte me të.

Haradinaj ka përmendur edhe shkrimet e gazetës “Bota Sot” që ai i quan shpifje ndaj tij dhe për të cilat kreu i AAK’së tregon se kishte biseduar edhe me Rugovën.

Për më shumë detaje ndiqeni videon e mëposhtme:

06/18/2018 16:53

Figura e Hilmi Haradinajt që përjetoi vdekjen e tre djemve dhe nipit