Sporti

Huliganët çekë postojnë video nga momenti i sulmit ndaj kosovarëve

11/14/2019 19:15
nga:Lorik J

Tifozët e Kosovës janë sulmuar nga çekët në Plzen.

Disa nga tifozët kosovarë janë sulmuar nga rreth 20 tifozë të Çekisë të cilët ishin të maskuar, raporton GazetaBlic.

Megjithatë, kjo nuk ishte e rastësishme pasi sulmi ndaj kosovarëve ishte i menduar qe 24 orë.

Huliganët çekë dhe serbë që sulmuan kosovarët kanë festuar me këtë gjest në rrjetet sociale.

Ata kanë postuar një video në Instagram, ku theksojnë se kanë sulmuar kosovarët dhe mburren me një gjë të tillë.

LEXO EDHE: Gjithçka ishte e planifikuar: Tifozët serbë i bashkohen çekëve, nxisin sulme ndaj kosovarëve

Ja video e postuar nga tifozët çekë dhe serbë: