Sporti

Carvajal suspendohet nga UEFA, arsyeja është e pazakontë

12/06/2017 15:29
nga:E.A

Mbrojtësi i Real Madridit, Dani Carvajal është suspenduar nga UEFA.

Komisioni Disiplinor i garës ka pezulluar mbrojtësin e Real Madridit me dy ndeshje mos lojë.

Carvajal akuzohej se qëllimisht u ndëshkua me karton të verdhë për t’u suspenduar në ballafaqimin e xhiros së fundit të fazës së grupeve ndaj Borussia Dortmundit.

Por, ai ka pësuar duke u suspenduar nga UEFA dhe do të shërbejë dënim prej dy ndeshjeve mos lojë.

12/10/2017 11:17

Ronaldo zbulon fjalët që i tha djali i tij pasi fitoi ‘Topin e Artë’: Do të bëhem më i mirë se ti