Lajme

Bytyqi prezanton Raportin e Rishikimit Funksional të MAShT-it

05/01/2018 22:22
nga:A. R.

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MAShT), do të prezantojë Raportin e Rishikimit Funksional të MAShT, i cili është bërë me mbështetjen e Komisionin Evropian.

Në këtë prezantim do të merrë pjesë Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj dhe shefja e BE-se Nataliya Apostlova.

Më poshtë mund ta lexoni njoftimin e plotë të MASHT-it

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MAShT), do të prezantojë Raportin e Rishikimit Funksional të MAShT, i cili është bërë me mbështetjen e Komisionin Evropian.
Në këtë ngjarje, përveç ministrit të Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, do të marrin pjesë edhe kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, shefja e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, përfaqësues të ambasadave në Kosovë dhe përfaqësues të donatorëve të arsimit.
Ngjarja zhvillohet nesër (e mërkurë), 2 maj

 

11/04/2019 15:50

Studentët e Fakultetit të Edukimit paralajmërojnë protesta para MASHT dhe Rektoratit të UP