Lajme

Buzhala: Unë e kam rrogën më të madhe se Haradinaj

01/08/2018 21:31
nga:D.I

Gazetari Berat Buzhala po flet në Klan Kosova për punën e Ramush Haradinajt, veçanërisht rreth demarkacionit dhe iniciativës për rrëzimin e Gjykatës Speciale.

Ai kritikoi në disa forma Ramush Haradinajn se po i mban të izoluar qytetarët me moskalimin e demarkacionit.

Buzhala tha ndër të tjera se kjo qasje e politikanëve, që fëmijët e tyre i dërgojnë në qendra të skijimit, ndërkohë që fëmijët e qytetarëve po izolohen, është hipokrizi.
Pas kësaj, Baton Haxhiu i tha Berat Buzhalës se edhe ai po skijon nëpër Zvicër, duke ia bërë të ditur se edhe ai po del lirshëm jashtë vendit.

Por, Berat Buzhala i tha Baton Haxhiut se ai ‘nuk bëhet hipokrit për t’u thënë të tjerëve rrini në Kosovë’. Sipas Buzhalës, politikanët kanë përgjegjësi ndaj qytetarëve, ndërkaq ai jo.

‘Unë e kam rrogën ma të madhe se Haradinaj. Edhe ma të madhe se Thaçi. Por unë nuk paguhem nga buxheti i shtetit, ata po’, ka thënë Buzhala.

Ndryshe, Berat Buzhala vazhdimisht ka kritikuar politikanët që vetë po i shfrytëzojnë vizat dhe po lëvizin lirshëm, ndërkohë që me moskalimin e demarkacionit, po i izolojnë qytetarët pasi ky proces ka mbetur si kusht për vizat.

09/23/2018 16:56

Kështu e kalon ditën kryeministri Haradinaj gjatë vikendit