Sporti

Buzëqeshje në fytyrat e futbollistëve, Fenerbahce rikthehet në stërvitje

05/29/2020 13:20
nga:M K

Fenerbahce rikthehet në stërvitje.

Klubi nga “Sukru Saraçoglu” përmes rrjetit social “Facebook” ka postuar disa foto nga stërvitja e parë e ditës së sotme, teksa aty shihen të gjithë futbollistët, përcjell GazetaBlic.

Feneri momentalisht pozicionohet në vendin e 7 me 40 pikë të tubuara pas 26 javësh dhe deri në fund duket se do të luftojë për një vend që dërgon në garat evropiane.

Deri në fund të kampionatit në Turqi kanë mbetur edhe tetë xhiro, ndërsa duket të jenë të fundit për sulmuesin kosovar, Vedat Muriqi, që me gjasë do të largohet pas vetëm një viti paraqitje me ekipin e famshëm turk.

📸 Günün ilk antrenmanından fotoğraflar.

Publiée par Fenerbahçe sur Vendredi 29 mai 2020

/GazetaBlic/

07/07/2020 19:48

Kjo është nota e Vedat Muriqit pas paraqitjes ndaj Gençlerbirliği