Lajme

“Burrë nga Dukagjini, që s’tërhiqet, që i rrinë besnik fjalë së dhënë, me rastë kokëfortë…”

02/12/2019 19:34
nga:Gazeta Blic

Analisti politik, Petrit Zogaj ka reaguar pas këmbënguljes së kryeministrit Ramush Haradinaj që mos të hiqet taksa me Serbinë.

Zogaj në një shënim në Facebook këtë veprim të kryeministrit e ka quajtur si jo të mençur, raporton Gazeta Blic.

Ai ka theksuar se Haradinaj ka kredi të bajraktarizmit provincial.

Shënimi i plotë:

Ramushi e ka nje kredo te bajraktarizmave provinciale.

Burre nga Dukagjini, qe s’terhiqet, qe i rrine besnik fjales se dhene, me raste edhe kokeforte e keso frazash palidhje.

Ama ne politike gjerat jane pak ma ndryshe se rrefimet e provincave te Kosoves.

Po du me thane qe Ramushi duhet me u liru nga keto rrefime, e me kallxu qe eshte kryeminister dhe qe merr vendime te mencura, e jo me ngul kembe per gjera qe ashiqare po shihen qe s’jane te dobishme me.

Petrit Zogaj, analist politik