Showtime

Bukuritë e kinemasë botërore nga vitet ’80 dhe ’90 që vështirë t’i njihni sot

11/08/2019 16:10
nga:L I

Në vitet 1980 dhe 1990, u prodhuan dhe u botuan disa nga filmat më ikonikë. Për shembull, Top Gun, Romancing the Stone, dhe Door on the Left as You Leave the Elevator, shkruan BrightSide, përcjellë GazetaBlic.

Ne jo vetëm që kemi parë këto filma të mrekullueshëm, por kemi parë edhe disa aktore tepër të bukura hollywoodiane dhe evropiane.

Ato na fituan absolutisht neve, si një dashuri e parë që zgjatë gjithë jetën.

Bright Side kujton të gjithë aktoret ikonike, emrat e të cilëve ishin hite në vitet ’80 dhe ’90 të shekullit të kaluar.

Julia Ormond
Rene Russo
Carré Otis
Kelly McGillis
Jacqueline Bisset
Emmanuelle Béart
Nastassja Kinski
Erika Eleniak
Andie MacDowell
Meg Ryan
Mena Suvari
Alyssa Milano
Jodie Foster
Brooke Shields