Lajme

Brnabiq: 2018, vit i zgjidhjes për Kosovën

01/09/2018 16:55
nga:D.I

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq, tha në një intervistë radiofonike për revistën britanike Economist, se në vitin 2018 mund të arrihet një ‘zgjidhje afatgjatë për Kosovën’.

“Ajo që po bëjmë tani është të kërkojmë një zgjidhje afatgjatë, që të mos lëmë një konflikt të ngrirë. Ne kemi një mundësi historike për të gjetur një zgjidhje praktike,” tha Brnabiq.

09/24/2018 10:11

Ministri serb: Pa SHBA-të, Rusinë dhe Kinën, nuk ka zgjidhje për Kosovën