Sporti

Brighton – Manchester United, formacionet zyrtare

06/30/2020 20:25
nga:Lorik J

Brightoni dhe Manchester United takohen sonte,

Dy skuadrat luajnë me fillim nga ora 21:15, në kuadër të Premierligës, shkruan GazetaBlic Sport.

Manchester United kërkon fitoren për të mbetur në hap me skuadrat tjera që kërkojnë kualifikimin në Champions League, ndërsa për Brightonin një rezultat pozitiv do të ishte i mirëseardhur për shkak të pozitës jo të mirë tabelare.

Para ndeshjes janë publikuar edhe formacionet zyrtare, ja përbërjet:

Brighton: Ryan, Lamptey, Dunk, Duffy, Burn, Montoya, Bissouma, Stephens, Propper, MacAllister, Connolly

Manchester United: De Gea, Wan Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw, Fernandes, Matic, Pogba, Greenwood, Martial, Rashford

/GazetaBlic/