Lajme

Breshëri shkatërron gjithçka në tokat bujqësore të Rogovës së Hasit

08/14/2019 23:32
nga:L H

Vapa afrikane kishte kapluar vendin për disa ditë më radhë.

Mirëpo, pasditja e sotme ka gjetur vendin të kapluar nga shiu dhe breshëri.

Madje në disa vend breshëri ka shkaktuar edhe dëme të mëdha në toka bujqësore.

Në Rogovë të Hasit janë dëmtuar kulturat bujqësore nga breshëri./indeks