Lajme

Brenda objektit të ri të Qendrë së Paraburgimit në Prishtinë (FOTO)

01/05/2018 13:28
nga:M H

Sot në Prishtinë është përuruar Qendra e re e Paraburgimit, në një objekt të ndërtuar bukur. Qendra është hapur në prani të ministrit të Drejtësisë Abelard Tahiri, ministrit të Administratës Publike, Mahir Yagcilar dhe zyrtarëve tjerë të fushës.

Qendra e re gjendet në afërsi të Pallatit të Drejtësisë në Hajvali të Prishtinës, mu pranë ndërtesave sociale. Ajo kushtoi 6.7 milionë euro nga buxheti i Kosovës, shkruan Ndërtimi.info.

Sipas ministrave kjo qendër do të ju mundësojë të arrestuarve dhe dënuarve që të kenë kushte më të mira.

Më poshtë mund të shihni fotografi nga brenda qendrës:

dav
edf
dav
dav
dav

10/21/2018 14:16

Arrestohet prishtinasi pasi që sulmoi fizikisht nënën e tij