Lajme

Bora mbulon Brezovicën, pamje e bukur në këtë pjesë të Kosovës

02/05/2020 12:00
nga:Norë Kelmendi

Reshje të shumta të borës kanë bërë që qendra e turizmit në Kosovë, Brezovica është mbuluar në të bardhë. Rreth 70 cm ka shkuar lartësia  e borës.

Derisa mot i ftohtë, kryesisht i vranët dhe me erëra të fuqishme veriore është paralajmëruar për ditët në vijim.

 

 

Në vise malore do të vazhdojnë reshje të dendura bore.

Winter is back. 70 cm new snow🌨️🌨️🌨️

Publiée par Brezovica.info sur Mercredi 5 février 2020

03/22/2020 22:14

Fillojnë reshjet e borës në Kosovë!