Sporti

Boateng vendos për të ardhmen e tij

07/16/2020 15:28
nga:Mergim Rreci

Boateng ka vendosur që të qëndroj te Bayerni.

Reprezentuesi gjerman është në vitin e fundit të marrëveshjes së tij dhe ka qenë prej kohësh i lidhur me një largim nga klubi, me PSG dhe Juventus që thuhet se ishin të interesuara për të, transmeton GazetaBlic.

Ai është rikthyer në formë nën Hansi Flick, megjithatë dhe thuhet se ai do të largohet vetëm nëse hyn një ofertë tërheqëse dhe Bayern mendon se ata kanë mundësi të mjaftueshme në zemër të prapaskenës së tyre.