Lajme

Bllokohet kufiri: Kosovarët ia mësyjnë Ulqinit

07/16/2019 08:28
nga:Y I

Në vendkalimin kufitar mes Shqipërisë dhe Malit të Zi në Muriqan, kolona të gjata të automjeteve ka gjatë ditës së sotme, shkruan Gazeta Metro.


Metro gjendet në vendin e ngjarjes dhe një kolonë e gjatë prej 1 kilometër shihet në Muriqan.

Veturat po presin në radhë që disa minuta, shumica e tyre janë turistë nga Kosova që po shfrytëzojnë rrugën e Kombit për të shkuar në bregdetin malazez.

Destinacioni i preferuar i kosovarëve në Mal të zi mbetet akoma Ulqini.