Lajme

Blerta Deliu tha se PDK vijë të kuqe ka me korrupsionin, Flaka Surroi ka një pyetje për zyrtaren e partisë së Veselit

08/23/2019 00:59
nga:Gazeta Blic

Ish- deputetja, Blerta Deliu me deklaratën e saj se PDK ka vijë të kuqe me korrupsionin, ka nxitur reagimin e Flaka Surroit.

Surroi në një shënim në Facebook e ka pyetur se si është e mundur që Kadri Veseli dhe të tjerët e PDK-së, me rrogat që i morën, raporton Gazeta Blic.

Shënimi i plotë i Surroit:

Një pyetje për Blertēn:

Qysh u bënë kaq të pasur Kadri Veseli dhe plot anëtarë të kryesisë së PDK-së? Me rrogat e politikës?

Kur ta sqaroni prejardhjen e pasurisë, flasim.

Dhe një konstatim e edhe nje pyetje për Blertën:

10 vjet e patët pushtetin në dorë. Pra, ju e instaluat korrupsionin. A do ta luftoni veten a?

“PDK-ja, vijë të kuqe korrupsionit”