Sporti

Betis – Milan, formacionet zyrtare

11/08/2018 19:50
nga:Lorik J

Skuadra e Milanit sonte takohet me Betistin.

Betis dhe Milan takohet në Spanjë, me fillim nga ora 21:00, në kuadër të raundit të katërt të fazës së grupeve të Europa Leagues, shkruan GazetaBlic.

Milan ka vendosur një formacion mjaft interesant, me Laxalt, Suson dhe Cutronen në sulm, në mungesë të Higuain.

Dy trajnerët kanë kumtuar formacionet zyrtare para ndeshjes:

Betis: Pau Lopez; Mandi, Bartra, Feddal; Tello, Lo Celso, William Carvalho, Canales, Junior Firpo; Joaquin, Sanabria

Betis rezervë: Robles, Sergio Leon, Inui, Sidnei, Loren Moron, Guardado, Barragan

Milan: Reina; Musacchio, Zapata, Rodriguez; Borini, Kessie, Bakayoko, Calhanoglu, Laxalt; Suso, Cutrone

Milan rezervë: G Donnarumma, Mauri, Romagnoli, Bertolacci, Montolivo, Abate, Halilovic

/GazetaBlic/