Sporti

Besar Halimi shënon golin e vitit në futsall

01/12/2019 22:04
nga:M K

Futbollisti i përfaqësueses së Kosovës, Besar Halimi ka shënuar një gol të çmendur.

Së bashku me skuadrën e tij Brondby në Danimarkë, po merr pjesë në një turne të futbollit në sallë, shkruan GazetaBlic.

E aty nuk e ka lëshuar rastin. Halimi ka realizuar një gol të jashtëzakonshëm, e që shumë lehtë mund të zgjidhet më i miri i vitit.

Fillimisht kaloi dy kundërshtarë në mënyrë ekzibicionale, para se ta lë me gishta në gojë edhe portierin.

Më poshtë mund ta shikoni dhe shijoni njëkohësisht perlën e lojtarit të Kosovës.

/GazetaBlic/

06/16/2019 10:38

Valdete Bajrami: Urime Malishevë dita e Dëshmorëve dhe Çlirimit – Lavdi Dëshmorëve