Sporti

Bernard Berisha “shuplakë fytyre” Edon Zhegrovës, shikoni deklaratën e tij thumbuese

10/10/2019 20:36
nga:M K

Kosova e ka mposhtur Gjibraltarin me rezultat 1-0, për të regjistruar fitore në miqësoren e sotme, e që do të jetë tejet e vlefshme sa i përket aspektit psiqik, para ndeshjes me Malin e Zi.

Florent Hasani e realizoi golin e vetëm në sfidën ku shumica e lojtarëve ishin ata që nuk po gjejnë shumë minuta në eliminatore, shkruan GazetaBlic.

Një nga ata është edhe Bernard Berisha, që u shpreh i lumtur me lojën e treguar dhe rezultatin, por që thumboi dukshëm Edon Zhegrovën:

“Eshtë shumë e vështirë pas një viti që të komponohemi. Megjithatë, duhet kuptuar një gjë, Edon Zhegrova ka talent, po duhet me i shërby grupit pak ma shumë, e jo individualisht. Ndërsa sa i përket paraqitjes, vetëm ftesa për mua është kënaqësi, do të mundohem që të jap maksimumin sa herë që ftohem”, përfundoi ai.

/GazetaBlic/

12/06/2019 20:50

Zyrtare: Bernard Berisha edhe tri vite të tjera në Akhmat Grozny