Lajme

Bërnabiq: Qeveria serbe mbështet Listën Serbe

02/02/2020 12:07
nga:B. D

Qeveria serbe i jep mbështetje të plotë Listës Serbe, e cila sot paraqet një faktor politik në Kosovë.

Kështu tha kryeministrja serbe, Ana Bërnabiq.

Ajo tha për TV Prva se në takimin e sotëm me përfaqësuesit e serbëve në Kosovë, së pari do t’i dëgjojë ata dhe do t’i mbështesë ata.

Ky takim vije pikërisht në ditën kur u firmos marrëveshja për bashkëqeverisje mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës.

02/24/2020 21:52

Bërnabiq: Kosova ta heqë taksën, ta lehtësojë tregtinë