Lajme

Bërnabiq: Kosova ta heqë taksën, ta lehtësojë tregtinë

02/24/2020 21:52
nga:Norë Kelmendi

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, ka thënë në Samitin e Londrës ku po marrin pjesë vendet e Ballkanit Perëndimor se Kosova duhet ta heqë tarifën 100 përqind të vendosur ndaj mallrave të tyre.

“Fatkeqësisht, ne kemi një tarifë të vënë prej 100 përqind nga Prishtina ndaj mallrave tona dhe të Bosnjës”.

“Shpresoj që albin Kurti do ta shqyrtojë këtë, sepse ne kemi nevojë për lehtësira të tregtisë në mes për të krijuar mjedis të favorshëm për biznes”, ka thënë Bërnabiq, shkruan Tanjug.

02/24/2020 13:55

Bërnabiq i bën një kërkesë Kurtit në samitin e Londrës