Lajme

Bërnabiq kërkon nga liderët kosovarë që të kenë guxim

07/18/2019 07:22
nga:Gazeta Blic

Kryeministrja serbe, Ana Bërnabiq po pret që dialogu midis Kosovës dhe Serbisë të vazhdojë.

Ajo është shprehur se pret nga autoritetet në Kosovë që të kenë guximin dhe të ndryshojnë vendimet e tyre dhe dialogu të vazhdojë.

“Shpresoj që politikanët në Prishtinë të kenë guximin të ndryshojnë vendimet e tyre në mënyrë që dialogu të vazhdojë. Ne jemi të gatshëm çdo ditë për dialog, sepse është e vetmja mënyrë për të pasur stabilitet, për t’i mbajtur njerëzit të gjallë dhe në paqe”, tha Bërnabiq.