Sporti

Berisha vendimtar në fitoren e Salzburgut (Video)

10/15/2017 12:29
nga:Gazeta Blic

Valon Berisha ka qenë edhe njëherë ndër më të mirët në fushë për skuadrën e tij Red Bull Salzburg.

Reprezentuesi i Kosovës ishte titullar si gjithnjë në ndeshjen që Salzburg e zhvilloi në udhëtim tek Lask Linz.

Vendasit kaluan të parët në epërsi, por ishte pikërisht mesfushori nga Kosova që barazoi shifrat nëpërmjet penalltisë në minutën e 27-të.

Salzburg në fund triumfoi me rezultat 3-1 dhe riktheu pozitën e parë në tabelë.

Aktualisht klubi bardh e kuq ka 24 pikë të grumbulluara dhe është lidere në Bundesliga.

12/05/2018 12:28

Shikojeni këtë video, dhe do kaloni një të mërkure duke qeshur!