Lajme

Beqiri: Për ata që “nuk e dinë”, për Edin e Shqipërisë, Kosova shtet i Pavarur e sovran është shpallur më 17 shkurt 2008

11/19/2019 18:49
nga:Gazeta Blic

Nje videopostim i Edi Ramës, ku Kosova është pjesë e Serbisë, ka nxitur reagime të shumta.

Një prej reagimeve të fundit, ka ardhur edhe nga zyrtari i lartë i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ismet Beqiri.

Ai në një shënim në Facebook ka theksuar se Kosova është shtet nga 17 shkurti i vitit 2008, raporton Gazeta Blic.

Beqiri postimin e Edi Ramës e ka quajtur turpi i radhës.

Reagimi i plotë:

Për ata që “nuk e dinë”, për Edin e Shqipërisë, Kosova shtet i Pavarur e sovran është shpallur më 17 shkurt 2008, me hartën dhe kufijtë e saj.
Nuk habitem me turpin e tij të radhës.