Sporti

Benzema i përgjigjet ish-yllit anglez: Më vjen keq për ty

11/01/2017 08:57
nga:FL.B

Sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema, ka reaguar ndaj kritikave që ish përfaqësuesi i Kombëtares së Anglisë, Gary Lineker, ia ka bërë atij.

Në një intervistë për revistën franceze “Les Inrockuptibles”, numri nëntë i Real Madridit ka thënë se nuk e pranon kritikat nga ish-futbollistët që kanë përfunduar në gazetarë.

Lineker ka thënë se Benzema është i mbivlerësuar dhe se numri i paket i golave për një skuadër si Real Madridi është asgjë e veçantë.

Por, Benzema thotë se i vjen keq për Linekerin.

“E kam të vështirë t’i pranojë kritikat nga ish-futbollistët që janë bërë gazetarë dhe të cilët shpërndajnë urrejtje. Edhe ata kanë pasur vështirësitë e njëjta, por nuk shfaqin solidaritet. Më vjen keq për të, vërtet”, ka thënë Benzema.

12/12/2018 23:16

Shpërthejnë tifozët e Real Madridit, shikoni si e kanë quajtur skuadrën e tyre të zemrës