Showtime

Bella Hadid veshur me stil sportiv mori pjesë në Festivalin e filmit në Kanë

05/15/2019 15:54
nga:N S

Bella Hadid mori pjesë në Festivalin e filmit në Kanë, shkruan DailyMail përcjellë GazetaBlic.

Si çdoherë e veshur me shumë stil ajo mori pjesë në festivalin e 79-të.

Modelja 22 vjeçare, kishte veshur pantolla të shkurtër ku kishte venë në pah këmbët e saj të gjata. Me një xhaketë ngjyrë gri Bella tregonte një stil sportiv.

Aktorja Elle Fanning, romancieri francez grafik Enki Bilal dhe drejtori i preferuar i Oskarit, Yorgos Lanthimos, janë midis anëtarëve të jurisë gjatë ngjarjes vjetore.

Drejtori meksikan Alejandro Gonzalez Iñarritu kryeson panelin që vendos mbi çmimet, duke përfshirë çmimin e lartë.

Juria për edicionin e 72-të, të festivalit gjithashtu përfshin Pawel Pawlikowski, regjisor polak dhe skenarist i quajtur drejtori më i mirë në Kanë vitin e kaluar për luftën e pamundur dashurie Lufta e Ftohtë.

‘Maimouna N’Diaye‘, e cila ka drejtuar dokumentarë dhe ka vepruar në filma si Butterflies Chasing të Otar Iosseliani, ulet në panel, së bashku me dy drejtorë të tjerë femra.

Kelly Reichardt, Wendy dhe Lucy e të cilëve me Michelle Williams ishte një konkurrente për çmimin ‘Un Certain Regard’ të Kanës në vitin 2008-të, të drejtuara nga ‘Women Certain 2016‘-të.

Alicia Rohrwacher, e Italisë fitoi skenarin më të mirë në Kanë.

/GazetaBlic/

05/26/2020 16:08

Bella Hadid me poza të reja, tregon linjat e bukura pas daljes nga karantina