Lajme

Bekim Haxhiu: Secili në PDK duhet ta respektoj ligjin

05/22/2019 22:22
nga:A. R.

Kadri Veseli ka thënë muaj më parë se në PDK nuk do të ketë vend për ata njerëz që kanë probleme serioze me ligjin. Megjithatë në krye të disa degëve janë zgjedhur njerëz që kanë aktakuza siç është Sami Lushtaku, Sokol Bashota, Qemajl Mustafa e të tjerë.

Bekim Haxhiu deputet i PDK ka thënë se premtimi i Kadri Veselit ështëi qëlluar.

“Kosova mund të ec përpara me demokratizimin e brendshëm të partive politike dhe respektim të ligjit dhe cdo njëri nga ne që kandidaton ose prej subjketeve tjera që synojnë ta udhëheqin shtetin duhet të japim shembull për respektimin të ligjit. Dhe ky është një premtim i qëlluar i kryetarit Kadri Veseli dhe unë besoj se do t`i përmbahemi”, ka thënë Haxhiu.

Dokumentarin e plotë nga Expose, mund ta shikoni këtu: