Lajme

Bëhuni gati: Shi dhe borë, nesër në Kosovë!

02/10/2018 20:42
nga:Gazeta Blic

Instituti hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë ditës së nesërme vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me origjinë nga veriu.

Si pasojë e depërtimit të këtyre masave të ajrit do të ketë ulje në fushat termike në të dy vlerat ekstremale, gjithashtu pritet të ketë reshje shiu dhe bore.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 4-7 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga verilindje dhe veriperëndimi me shpejtësi1-8m/s”, thuhet në njoftimin e institutit.

02/16/2019 23:51

Gattuso: Ndeshje e madhe, por kemi qenë me fat