Lajme

Bëhet publike “përplasja” mes Agim Veliut e Driton Selmanajt

03/09/2018 12:03
nga:Q F

Nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu, ka reaguar pasi anëtari i kësaj partie, Driton Selmanaj, ftoi Shpend Ahmetin t’i bashkohet LDK-së.

Veliu thotë se partisë së tyre i bashkëngjiten njerëzit që kanë frymë të njëjtë me ta, ndërsa kjo nuk bëhet me ftesa nëpër studio televizive
Ky është shkrimi i plotë i Veliut në FB:

LDK është subjekt politik serioz dhe me traditë të gjatë, me struktura e me anëtarësi të organizuar.

Në LDK gjithmonë janë anëtarësuar dhe bashkohen çdo ditë njerëz të lirë e me vullnet për të punuar në forcimin e Republikës së Kosovës.

LDK mbetet e hapur gjithmonë, por sigurisht që ata që i bashkohen këtij rrugëtimi duhet të kenë kryefjalë të punës dhe angazhimit politik frymën e shtetndërtimit, të cilën e kultivon LDK-ja ndër vite.

Bashkimi me filozofinë tonë politike, asesi nuk funksionon mbi bazën e ftesave e nominimeve përmes televizioneve, e aq më pak kur bëhet fjalë për shtegtarë, që ikin nga foletë e tyre të djegura”

12/18/2018 21:01

Ahmeti: Nëse Thaçi ose Haradinaj shpërfillin agjendën, nuk do të jem pjesë e ekipit negociator