Sporti

Befason trajneri i Anglisë, starton me formacionin e dytë përballë Brazilit

11/14/2017 20:26
nga:Y.K

Kombëtarja e Anglisë dhe ajo e Brazilit do të luajnë nga ora 21-00 në stadiumin “Wembley”

Kjo ndeshje e cila i takon karakterit miqësore ka zgjuar interesimin e adhurueseve të futbollit , shkruan Gazeta Blic

Por për dallim nga trajneri i Brazilit Tite i cili do të startojë me formacionin më të fortë në këtë takim, trajneri i Anglise Southgate sot do të luajë me formacionin e dytë.

Për Angli mungojnë yjet si.. Dele ALli, Harry Keane, Sterling, Henderson Clyne Lallana.

07/03/2018 22:53

Anglia kualifikohet në çerekfinale, Kolumbia eliminohet nga Kupa e Botës