Sporti

Befason Navas: Ja kush i pati fajet per golin që pësova

03/13/2017 09:48
nga:A. R.

Keylor Navas e konsideron fajtore “dorën e majtë” për golin e pësuar ndaj Real Betis.

 

Portieri i Real Madridit pësoi gol qesharak në minutën e 24-të, kur Betisi barazoi shifrat.

“E ndala topin dhe mendova ta kapi atë, por nuk bëra më të mirën me dorën e majtë, sepse unë luaj me të djathtën. Ishte një fat i keq dhe s’dua ta shikoj më atë moment”, deklaroi Navas, përcjellë “lajmi.net”.

Gjithsesi, futbollistët tjerë të Real Madridit e kanë mbështetur Navas edhe pas gabimit, pasi që pikërisht ky portier i ka fituar shumë pikë Realit.