Sporti

Befason lojtari i Barçës, kjo është deklarata e tij emocionuese për Neymar

01/13/2018 16:30
nga:Lorik J

Mesfushori kroat Ivan Rakitic dëshiron ende që Neymari të kishte ndenjur tek Barcelona.

Sulmuesi brazilian, Neymar Jr nuk është duke i munguar aspak Barcelonës, këtë e tregon më së miri forma fantastike e katalanasve që kanë luajtur këto gjashtë muaj, dhe kroati Ivan Rakitic thotë se do të dëshironte shumë që sot, ai të ishte te klubi i Barcelonës.

“Nuk do të gënjej. Do të preferoja që Neymar të ishte këtu me ne”, tha Rakitic.

“Përveç se është lojtar i shkëlqyer, ai është edhe miku im, e dua shumë. Por, duhet të vazhdojmë para”, shtoi kroati.

08/22/2020 23:07

Neymar: Ta fitosh Ligën e Kampionëve është speciale, ta fitosh atë me PSG-në, është historike