Sporti

Befason Figo: Këto dy kombëtare janë favorite për ta fituar kampionatin botëror

12/07/2017 11:04
nga:Y.K

Luis Figo nuk e ka harruar Kombëtaren e ij të cilën nuk arriti ta shpallte kampione Europe në vitin 2004, kur u mund nga Greqia.

Figo po i gëzohet faktit që Portugalia po shkon në Botëror si favorit duke qenë se ka fituar Euorpianin. I pyeur për favoritët në gritjen e trofeut Figo tha:

“Portugalia dhe Spanja nuk janë vetëm favoritë të grupit të tyre, por edhe në fitimin e të gjithë kampionatit”.

“Portugalia gjendet në një nga grupet më të vështira, por ka një nga skuadrat më të mira dhe aspiratat duhet të jenë të njëjta si të evropianit”, shpjegoi 45-vjeçari

10/15/2018 20:02

Formacionet zyrtare: Spanjë – Angli dhe Islandë-Zvicër