Sporti

Befasi në ‘San Siro’, qetësi në ‘Emirates’

03/14/2019 21:50
nga:Lorik J

Kanë përfunduar pjesët e para të takimeve të Europa Leagues.

Skuadra e Arsenalit ka shkuar në pushim me epërsi 2-0 ndaj Rennes, kurse në ‘San Siro’, Interi është duke humbur nga Eintracht Frankfurt, përcjell GazetaBlic.

Aubameyang dhe Niles shënuan për epërsinë e Arsenalit ndaj Rennes.

Kurse në anën tjetër, sulmuesi serb, Luka Jovic ka realizuar golin e vetëm në duelin ndaj Interit.

Më poshtë keni rezultatet nga ndeshjet tjera:

  • Arsenal – Rennes 2-0.
  • Benfica – D.Zagreb 0-0.
  • Inter – Frankfurt 0-1.
  • Slavia Prague – Sevilla 1-1.
  • Villarreal – Zenit 1-0.

/GazetaBlic/