Sporti

Bayerni shkon në pushim me epërsi të dyfishtë

05/23/2020 19:19
nga:M K

Është mbyllur para pak çastesh pjesa e parë e duelit të Bundesligës që filloi nga ora 18:30, Bayern – Eintracht.

Vendasit po avansojnë 2-0 me golat e Goretzkas dhe Mullerit, i cili ishte asistues te goli i parë, përcjell GazetaBlic.

Epërsi e pastër kjo, që u siguron djelmoshave të Flick një pushim më të qetë dhe fillim të njëjtë poashtu.

HT Bayern Munchen – Eintracht Frankfurt 2-0

Mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat në fraksionin e dytë, kurse ne do t’iu raportojmë në kohë reale për çdo ndryshim eventual.

/GazetaBlic/

05/30/2020 20:38

33 minuta lojë, kjo është nota e Valon Berishës pas paraqitjes së sontme ndaj Bayernit