Sporti

Bayerni “gjashtëshe n’kajmak” Wolfsburgut, Dortmundi fiton por zbret në vendin e dytë

03/09/2019 17:24
nga:M K

Bayerni pas një kohe të gjatë ka kaluar në vendin e parë në Bundesligë.

Kjo në saje të golaverazhit më të mirë sesa Dortmundi, i cili mezi mposhti Sttutgartin me rezultat 3-1, ani pse dy golat i shënoi në pjesën e fundit të duelit shkruan GazetaBlic.

Lewandowski realizoi dy herë për bavarezët, derisa Kimmich, Muller, gnabry e Rodriguez shtuan nga një sosh për fitoren bindëse prej 6-0 të skuadrës së tyre ndaj Wolfsburgut.

Ndërkaq, për “milionerët” realizuan Reus, Alcacer dhe Pulisic, duke e zhvlerësuar kështu golin e Kempf.

Më poshtë renditja tabelare në Bundesligë, e cila ndryshon në dy pozitat e para për shkak të golaverazhit.

/GazetaBlic/

08/25/2020 12:12

Klopp: Bayerni e fitoi me fat Ligën e Kampionëve