Sporti

Bayerni afër të firmos me një mesfushor gjigant dhe të shkathët

02/11/2019 11:26
nga:Ideal

Skuadra gjermane Bayern është gati që të bëjë një lëvizje të madhe këtë fundvit.

Tekniku Kovac është në rrugë të drejtë për sa i përket transferimeve dhe më të mbyllur sezoni dëshiron ta transferojë një super-mesfushorë, shkruan GazetaBlic.

Skuadra gjermane po tenton ta transferojë mesfushorin e Red Bull Salsburg, Dominik Szoboszlai.

18-vjeçari është edhe në radarin e Juventusit, pasi paraqitjeve të shkëlqyera në sezonin e kaluar dhe në këtë sezon.

Dominik Szoboszlai ka bërë katër paraqitje te skuadra austriake, ndërsa ka bërë edhe disa paraqitje në kombëtaren e Hungarisë për grupmoshat U-21./GazetaBlic/