Sporti

Bayern Munich – Real Madrid, emrat e shtatë lojtarëve që kanë veshur fanellat e dy skuadrave

04/13/2018 23:04
nga:L I

Një tjetër sezon në Ligën e Kampionëve dhe një tjetër përballje Bayern Munich – Real Madrid.

Kësaj here dy skuadrat me shumë histori në Evropë, do të takohen në gjysmëfinale të garës më të madhe të futbollit për klube.

Këto dy përballje do të jenë të veçanta për Toni Kroosin dhe James Rodirguez. Të dy këta lojtarë kanë veshur fanellat e këtyre dy skuadrave.

Por, historia njeh shtatë lojtarë që gjatë karrierës së tyre kanë qenë edhe pjesë e Bayernit por edhe e Real Madridit.

Janë Paul Breitner, Ze Roberto, Arjen Robben, Hamit Altintop, Toni Kroos, Xabi Alonso dhe James Rodriguez.