Sporti

Bayern Munich – Frankfurt, formacionet zyrtare – starton talenti shqiptar

04/28/2018 15:09
nga:Lorik J

Skuadra e Bayern Munichut sonte takohet me Eintracht Frankfurtin.

Ekipi gjerman takohet me Frankfrutin me fillim nga ora 15:30, shkruan GazetaBlic

Kjo ndeshje zhvillohet në kuadër të xhiros së 32’të të Bundesligës.

Në formacionin titullar të Bayern Munich starton edhe talenti shqiptar, Meritan Shabani.

Skuadra e Bayernit edhe zyrtarisht është kampion i Gjermanisë dhe tashmë ka pushuar disa nga lojtarët kryesorë për këtë ballafaqim, për shkak të ndeshjes kthyese të Uefa Champions Legaues ndaj Real Madridit.

Ja formacionet titullare të skuadrave:

Bayern: Ulreich, Wagner, Hummels, Bernat, Mai, Shabani, Evina, Rudy, Tolisso, Dorsch dhe Kimmich.

Frankfurt: Hradecky, Falete, Jovic, Fabian, Gacinovic, Willems, Abraham, Da Costa, Wolf, Hrgota dhe Mascarell.

/GazetaBlic/