Lajme

Baxhaku: Prania juaj më inkurajon, më jep shpresë, zemër dhe forcë se fitorja jonë në Prizren është e sigurt

10/13/2017 00:40
nga:F.B

Ne do ta bëjmë kthesën e duhur, për ta ndryshuar nga qeverisja e sundimit, në qeverisje me qytetarët, gjithmonë në shërbim të tyre.
Fitorja e LDK-së dhe e imja do të jetë fitore e jona e përbashkët, do të jetë fitore e gjithë qytetarëve të Prizrenit,” – u ka thënë kandidati i LDK-së për të parin e Prizrenit, pjesëmarrësve të shumtë të lagjeve mbi Lumbardhë, në tubimin elektoral që është mbajtur mbrëmë.

Në tubim i pranishëm ishte edhe kryetari i LDK-së Isa Mustafa me bashkëpunëtor.

Në fjalën e tij para të pranishmëve, Mustafa, ka bërë thirrje që të dalin masivisht në zgjedhje, sepse kanë kandidatin më të mirë dhe programin që garanton zhvillim e prosperitet për Prizrenin.

Mustafa tha se; Dr. Hatim Baxhaku, ka kontribuar në luftë dhe në paqe, është veprimtar i devotshëm i LDK-së, burrë i mirë, i urtë dhe i fjalës, prandaj fitorja e tij do të jetë fitore e juaja dhe e Prizrenit.

07/20/2018 18:50

Deputeti i LDK-së: Ia konfirmuam Delawies që qeveria s’ka legjitimitet për ta udhëhequr vendin, e as Thaçi dialogun