Lajme

Baton Haxhiu: Veton Surroi është për gjynah

10/22/2017 22:57
nga:D.I

Gazetari Baton Haxhiu nuk ka dashur të komentojë vlerësimin e Veton Surroit për ironizimin e Exit Poll’it të Gani Bobit.

Haxhiu ka thënë se Veton Surroi është për gjynah. Ka refuzuar të komentojë më shumë vlerësimin e ish-Kryetarit të ORA-s.

Ndërkohë, Surroi, në një status në FB, ka shkruar se gabimet në Exit Polle, në Kosovë, janë zakonisht prej 10 pikëve.

“Exit poll tradicional tek ne : mund të jete shi, por mund të jetë dhe diell. Margjina e gabimit 5-10 për qind”, ka shkruar Surroi.

 

 

10/15/2018 19:18

Surroi ironizon me emërimet e shkarkimit e Qeverisë Haradinaj