Sporti

Barcelona – Real Madrid në garë për këtë super talent (FOTO)

10/04/2017 15:41
nga:Y.K

Barcelona dhe Real Madrid po luftojnë për të nënshkruar me futbollistin e Valencias, Ferran Torres, zbulojnë raportet në Spanjë

17-vjeçari shihet si ylli më i ndritshëm në rininë e rinisë së Valencias dhe aktualisht luan në Segunda Division B me ekipin rezervë të klubit.

Super Deporte raporton se spanjolli aktualisht është në kontratë deri në 2019, por ka një klauzolë prej vetëm 8m (7.09m), duke i lënë të dyja Barca dhe Realit të sigurt për shanset e tyre për të nënshkruar me yllin e ri.

Paris Saint-Germain dhe Juventus janë të dyja ekipet që thuhet se janë të etur për lojtarin, por janë dy gjigantët spanjollë që tashmë e kanë bërë dëshirën e tyre të njohur.

06/18/2018 13:56

​Hazard: Nëse Real Madridi më do mua, e di se çfarë duhet të bëjë