Sporti

Barcelona – Real Madrid, kjo skuadër e fiton ‘El Clasicon’ sipas bastoreve

08/13/2017 15:30
nga:Gazeta Blic

Barcelona dhe Real Madrid do të ndeshen sonte me fillim në orën 22:00 në ndeshjen për Super Kupën e Spanjës.

Ndeshja mes fituesit të ligës së Spanjës dhe fituesit të kupës do të jetë El Clasico i parë i këtij sezoni të ri futbollistik.

Përkundër se Reali është shpallur kampion në ligë dhe po ashtu në Ligën e Kampionëve bastoret kanë favorizuar dukshëm Barcelonën duke i dhënë kuotë shumë më të vogël për fitore, krahasimisht Real Madridit.

Derisa Barcelona kuotohet me 2.0, fitorja eventuale e Realit ka kuotën 3.4, ndërsa barazimi 3.9.

06/18/2018 13:56

​Hazard: Nëse Real Madridi më do mua, e di se çfarë duhet të bëjë