Sporti

Barcelona konfirmon dëmtimin e portierit, Neto

01/23/2020 14:26
nga:Lorik J

Barcelona ka konfirmuar se portieri i tyre brazilian, Neto, pësoi një dëmtim në këmbën Copa del Rey kundër Ibiza mbrëmë.

Portieri u dëmtua në pjesën e dytë të ndeshjes – por luajti përmes dhimbjes për të përfunduar takimin, përcjell GazetaBlic.

Pasi iu bënë skanime dhe teste mjekësore portierit, klubi konfirmoi që Neto ka dëmtuar këmbën.

Nuk është dhënë asnjë afat kohor për rikuperimin e tij, por ai do ta humbë ndeshjen kundër Valencisë në Mestalla të shtunën.

Inaki Pena mund ta zë vendin e tij… në pankinë.

/GazetaBlic/