Sporti

Barcelona ka gati ‘bombën’ e merkatos, ky është super mesfushori që mund ta transferojnë

01/03/2018 17:02
nga:Lorik J

Skuadra e Barcelonës ka shprehur interesim për mesfushorin e Bayern Munich, Thiago Alcantara.

Thiago Alcantara ka qenë pjesë e Barcelonës, por në vitin 2013 ishte shitur tek ‘Bavarezët’ për 21.6 milionë euro, shkruan GazetaBlic.

Që nga transferimi i tij tek Bayern, Alcantara ka shkëlqyer me paraqitjet e tij dhe tashmë Barcelona dëshiron rikthimin e tij në ‘Camp Nou’.

Babai i Alcantaras, Mazinho ka deklaruar se i biri i tij mund të rikthehet tek Barça dhe negociatat mund të fillojnë në janar. / Gazeta Blic /

12/09/2018 13:37

Suarez drejt largimit nga Barcelona