Sporti

Barcelona gabon sërish, barazon ndaj Atletico Madridit, feston Reali!

06/30/2020 23:59
nga:Lorik J

Skuadra e Barcelonës ka gabuar sërish.

Barcelona është ndalur në ndeshjen derbi ndaj Atletico Madridit – të zhvilluar në Camp Nou, raporton GazetaBlic.

Sfida kryesore e kësaj xhiro përfundoi me rezultatin e barabartë 2-2, në një sfidë ku pamë pothuajse gjithçka.

Barcelona kaloi e para në avantazh me anë të autogolit të Diego Costas, ndërsa barazimin Atl Madrid e gjeti me anë të Saul Niguezit nga pika e penalltisë.

Në pjesën e dytë, Barcelona kaloi sërish në avantazh me Messin që shënoi golin numër 700 në karrierë me panenka.

Festa e Barçës zgjati veç dhjetë minuta, pasi Saul shënoi sërish për 2-2.

Deri në fund kishte shumë raste, por asnjëra skuadër nuk gjeti golin e fitores.

Barcelona mbetet një pikë larg Real Madridit, por klubi i Zidane ka një ndeshje më pak dhe në rast fitore ndaj Getafes shkon katër pikë para.

Atletico Madrid ndodhet në vendin e tretë me 59 pikë.

/GazetaBlic