Sporti

Barcelona fiton ndaj Napolit në miqësoren e zhvilluar mbrëmë

08/08/2019 08:25
nga:M K

Skuadrat evropiane po vazhdojnë të përgatiten para fillimit të edicionit të ri.

Njëra nga dy ndeshjet revyale sa janë prenotuar nga klubet me renome, Barcelona dhe Napoli, u zhvillua mbrëmë, shkruan GazetaBlic.

Rakitic e Busquets realizuan për katalunasit, kurse për napoletanët shënoi lojtari tjetër i katalunasve, Umtiti, por në portën e gabuar.

Ndërkaq, pas dy dite të dyja klubet do të përballen mes vete sërish, për t’u afruar edhe më shumë drejt sezonit 2019/2020.

Kujtojmë se prej kampionateve më të mëdha, Premier Liga starton këtë fundjavë.

Më poshtë skenat nga ndeshja, Barcelona – Napoli.

/GazetaBlic/

05/13/2020 18:01

Semedo në shitje, Barcelona ia cakton çmimin