Sporti

Barcelona fiton edhe Superkupën e Katalonisë

03/07/2018 20:53
nga:Lorik J

Skuadra e Barcelonës ka fituar Superkupën e Katalonisë.

Ekipi i Valverdes ka fituar këtë Kupë, pasi mposhti ekipin tjetër të Katalonisë, Espanyol, shkruan GazetaBlic

Pas 90 minutave lojë, Barcelona dhe Espanyol luajtën baras, prandaj penalltitë duhet të vendosnin fatin e fituesit të kësaj kupe.

Në penallti, Barcelona fitoi me rezultatin 4-2./GazetaBlic/

09/18/2018 21:01

Notat e lojtarëve në duelin Barcelona – PSV