Sporti

Ballkani qartëson situatën me “TMS”, konfirmon evitimin e problemit

01/14/2021 13:30
nga:M K

U tha se Ballkani është bllokuar nga FIFA për arsye të tjera, por tashmë është qartësuar gjithçka.

Ashtu siç edhe e kishte potencuar ekipi portokalli, bllokimi i transferimeve kishte të bënte për shkak të problemeve teknike në sistemin “online” për menaxhim të futbolistëve, siç njihet ndryshe, “TMS”, përcjell GazetaBlic.

Para pak çastes, vetë skuadra përmes një komunikate zyrtare informoi mediat dhe opionionin e gjerë se tashmë ai problem është sanuar.

Më poshtë edhe njoftimi i plotë.

/GazetaBlic/

01/09/2021 11:58

Liridon Fetahaj konfirmon largimin nga Ballkani