Sporti

Ballkani – Feronikeli| Formacionet zyrtare

06/03/2020 15:27
nga:Mergim Rreci

Ballkani dhe Feronikeli zhvillojnë pas pak çastesh gjysmëfinalen e dytë në DigitAlb Kupën e Kosovës.

Të dy ekipet janë deklaruar shumë të përgatitura para ndeshjes, madje ka pasur edhe deklarata të forta mes dy kampeve, shkruan GazetaBlic.

Janë publikuar formacionet zyrtare për takim me të dy kryetrajnerët që kanë tentuar të bëjnë më të mirën në formacionet e tyre.

📝 Formacionet zyrtare:

📍 Ballkani: Rugji, Berisha(C), Potoku, Prekazi, Krasniqi, Gashi, Baftiu, Kuc, Daku, Topalli, Hoxha 👨‍🏫 Kryetrajner: Ismet Munishi

📍 Feronikeli: Troshupa, Islami, Hoxha, Lladrovci (C), Berisha, Thaqi, Bojku, Dabiqaj, Harmon, Hoti, Da Silva 👨‍🏫 Kryetrajner: Afrim Tovërlani

🔎 Gjyqtarë: Visar Kastrati, Edmond Zeqiri, Fatmir Sekiraqa, Bardh Ajeti

🏟 Stadiumi: Stadiumi i qytetit, Suharekë